FAQ - pytania i odpowiedzi

 • Co to jest fizjoterapia? 

  Jest to część nauk medycznych, której zadaniem jest przywracanie, rozwijanie, a także utrzymywanie zdolności ruchowych pacjentów. Metody wykorzystywane w tym celu to: ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne.  

 • Czym zajmuje się fizjoterapeuta? 

  Metoda ta zajmuje się zarówno leczeniem po urazach oraz w czasie rehabilitacji, jak i w przypadku występowania napięcia mięśniowego, które jest wynikiem różnych sytuacji. Zadaniem specjalistów, jest pomoc pacjentom z nagłymi reakcjami bólowymi oraz niespodziewanym unieruchomieniem. 

 • Ile kosztuje fizjoterapia? 

  Cena jest uzależniona od konkretnego rodzaju badania oraz liczby przeprowadzanych zabiegów, dostosowanych do konkretnego pacjenta. Pierwsza wizyta związana z konsultacją fizjoterapeutyczna, na której ustalane są wszystkie szczegóły kosztuje 150 złotych.

 • Co to jest osteopatia? 

  Jest to terapia polegająca na metodzie ucisku oraz dotyku. Techniki manuale stosowane przez osteopatę wpływają na układ limfatyczny, krwionośny oraz nerwowy. Terapia znajduje zastosowanie m.in. w przypadku schorzeń kręgosłupa, wad postawy, stłuczeń czy też kontuzji.

 • Czy osteopatia jest bezpieczna?

  Manualne leczenie nie wiąże się z wysokim ryzykiem występowania działań niepożądanych. Niemniej jednak czasami w miejscu, które poddawane było terapii można odczuwać dyskomfort bądź ból, który przemija zazwyczaj w przeciągu od 1 do 2 dni.

 • Na co pomaga osteopatia?

  Terapia ta może pomóc w dolegliwościach takich jak: stłuczenia, kontuzje, bóle kręgosłupa, wady postawy, obrzęki, zastoje limfatyczne, zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego oraz rozrodczego, a także w przypadku spiętych mięśni.

 • Kiedy zacząć rehabilitacje po złamaniu? 

  W zależności od rodzaju złamania i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, rehabilitację dostosowuje się do indywidualnych możliwości, w tym celu specjalista wykonuje analizę badań. Niektóre, proste ćwiczenia można wykonywać po 3 dniach od stabilizacji złamanie kości.

 • Ile trwa rehabilitacja?

  Czas jest uzależniony od rodzaju urazu. Rehabilitacja po załamaniu może trwać kilka miesięcy, przy poważniejszy kontuzjach może wydłużyć się do 2 lat. Ogólny czas zależy od stanu pacjenta, a także regularności wykonywanych ćwiczeń, zarówno w gabinecie, jak i domu.

 • Terapia manualna - co to jest?

  Metoda leczniczo-diagnostyczna, która ma za zadanie wspomaganie leczenia schorzeń narządów ruchu, w tym najczęściej dysfunkcji kręgosłupa oraz stawów. Terapia manualna znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak ortopedia, rehabilitacja, reumatologia oraz neurologia.

 • Terapia manualna - jak często?

  Proces i harmonogram leczenie dostosowany jest do danego schorzenia oraz ogólnego stanu pacjenta. Najbardziej standardowy schemat obejmuje od 3 do 5 terapii w różnych odstępach czasu (3 – 28 dni) w zależności od przebiegu wdrożonego u pacjenta leczenia.