Co to jest fizjoterapia?
Jest to część nauk medycznych, której zadaniem jest przywracanie, rozwijanie, a także utrzymywanie zdolności ruchowych pacjentów. Metody wykorzystywane w tym celu to: ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne.
Czym zajmuje się fizjoterapeuta?
Metoda ta zajmuje się zarówno leczeniem po urazach oraz w czasie rehabilitacji, jak i w przypadku występowania napięcia mięśniowego, które jest wynikiem różnych sytuacji. Zadaniem specjalistów, jest pomoc pacjentom z nagłymi reakcjami bólowymi oraz niespodziewanym unieruchomieniem.
Ile kosztuje fizjoterapia?
Cena jest uzależniona od konkretnego rodzaju badania oraz liczby przeprowadzanych zabiegów, dostosowanych do konkretnego pacjenta. Pierwsza wizyta związana z konsultacją fizjoterapeutyczna, na której ustalane są wszystkie szczegóły kosztuje 150 złotych.
Co to jest osteopatia?
Jest to terapia polegająca na metodzie ucisku oraz dotyku. Techniki manuale stosowane przez osteopatę wpływają na układ limfatyczny, krwionośny oraz nerwowy. Terapia znajduje zastosowanie m.in. w przypadku schorzeń kręgosłupa, wad postawy, stłuczeń czy też kontuzji.
Czy osteopatia jest bezpieczna?
Manualne leczenie nie wiąże się z wysokim ryzykiem występowania działań niepożądanych. Niemniej jednak czasami w miejscu, które poddawane było terapii można odczuwać dyskomfort bądź ból, który przemija zazwyczaj w przeciągu od 1 do 2 dni.
Na co pomaga osteopatia?
Terapia ta może pomóc w dolegliwościach takich jak: stłuczenia, kontuzje, bóle kręgosłupa, wady postawy, obrzęki, zastoje limfatyczne, zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego oraz rozrodczego, a także w przypadku spiętych mięśni.
Kiedy zacząć rehabilitacje po złamaniu?
W zależności od rodzaju złamania i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, rehabilitację dostosowuje się do indywidualnych możliwości, w tym celu specjalista wykonuje analizę badań. Niektóre, proste ćwiczenia można wykonywać po 3 dniach od stabilizacji złamanie kości.
Ile trwa rehabilitacja?
Czas jest uzależniony od rodzaju urazu. Rehabilitacja po załamaniu może trwać kilka miesięcy, przy poważniejszy kontuzjach może wydłużyć się do 2 lat. Ogólny czas zależy od stanu pacjenta, a także regularności wykonywanych ćwiczeń, zarówno w gabinecie, jak i domu.
Terapia manualna - co to jest?
Metoda leczniczo-diagnostyczna, która ma za zadanie wspomaganie leczenia schorzeń narządów ruchu, w tym najczęściej dysfunkcji kręgosłupa oraz stawów. Terapia manualna znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak ortopedia, rehabilitacja, reumatologia oraz neurologia.
Terapia manualna - jak często?
Proces i harmonogram leczenie dostosowany jest do danego schorzenia oraz ogólnego stanu pacjenta. Najbardziej standardowy schemat obejmuje od 3 do 5 terapii w różnych odstępach czasu (3 – 28 dni) w zależności od przebiegu wdrożonego u pacjenta leczenia.