Manualny drenaż limfatyczny – jak często? 

Zmagasz się z powracającym obrzękiem limfatycznym? Twoja praca wymaga od Ciebie wielogodzinnego przebywania w pozycji stojącej? A może aktywnie udzielasz się na siłowni i poszukujesz metody, dzięki której Twój organizm szybciej się zregeneruje po kolejnej sesji? Każdy z tych problemów jest przesłaniem do wprowadzenia zabiegu fizjoterapeutycznego jakim jest manualny drenaż limfatyczny nóg. Nie tylko może wykonać go osoba wykwalifikowana, ale również bezproblemowo przeprowadzimy go w warunkach domowych.  

 

Czym jest drenaż limfatyczny? 

Znany również jako masaż nóg został zapoczątkowany już w latach 30. XX wieku przez duńskiego lekarza Emila Voddera, który chciał usprawnić krążenie limfy w kończynach dolnych. W dzisiejszych czasach wspomniany zabieg fizjoterapeutyczny jest nie tylko wykorzystywany przy pracy z uciążliwymi schorzeniami, ale również bywa chętnie wybierany w formie zabiegów kosmetycznych. Najczęściej drenaż jest wykonywany manualnie lub z wykorzystaniem specjalnych aparatów przeznaczonych do zabiegu.  

 

Wskazania do masażu limfatycznego 

Efektem masażu jest nie tylko poprawienie przepływu limfy, lecz również zwiększenie transportu wody oraz soli mineralnych w organizmie, dlatego jest to zabieg chętnie wykorzystywany również podczas leczenia obrzęków. Drenaż polecany jest również osobom zmagającym się z cellulitem, zespołem ciężkich nóg, a także problemami z gospodarką hormonalną. Pozwoli również na szybą regenerację po wysiłku, jak również bywa wykorzystywany w niektórych stanach pourazowych, a także przy niewydolności układu żylnego - jest on jedną z opcji profilaktyki przeciwżylakowej.  

 

Na czym polega masaż limfatyczny? 

Drenaż jest chętnie stosowany nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby, które w pracy przebywają wiele godzin w pozycji stojącej lub siedzącej. W przypadku wykorzystania sposobu manualnego przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane są techniki głaskania, rozcierania, a także ugniatania. Ruchy muszą być spokojne i powolne. W okresie intensywnego leczenia może być stosowany nawet codziennie.  

0
Feed

Zostaw komentarz