Kiedy warto udać się na rehabilitację?

Zauważasz doskwierający Ci dyskomfort po długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej? Nie czekaj, aż ból uniemożliwi Ci normalne funkcjonowanie! Fizjoterapeuta jest osobą o wykształceniu medycznym, która za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów, np. masaż leczniczy czy terapia manualna, może wpłynąć na sprawność ruchową oraz złagodzenie dolegliwości bólowych. Na masaż leczniczy w Krakowie może wybrać się każdy, kto zmaga się z przeciążonym kręgosłupem – niezależnie od wieku.

 

Rehabilitacja – kto może się na nią udać?

Zlekceważony lub zaniedbany problem nadmiernie obciążonego kręgosłupa może doprowadzić do jego dysfunkcji, a nawet zwyrodnień. Fizjoterapia to proces rehabilitacyjny, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie ryzyka powstania urazów, jak i związanych z nimi powikłań. Terapia manualna w Krakowie przeznaczona jest dla każdego pacjenta, a nie tylko dla osób zmagających się z urazami czy niepełnosprawnościami – często trafiają tu kobiety w ciąży, sportowcy, dzieci czy nawet noworodki.

 

Na co pomaga masaż leczniczy?

Problemy z kręgosłupem czy rwa kulszowa to tylko początek listy zwyrodnień, z którymi warto zwrócić się o pomoc do fizjoterapeuty z Krakowa. Ostry ból może być konsekwencją zaniedbania – nie ustąpi on magicznie po jednym masażu leczniczym, dlatego na rehabilitację warto udać się prewencyjnie, kiedy odczuwamy lekki niepokój związany ze stanem naszych kończyn lub kręgosłupa. Również w przypadku uciążliwych bólów głowy, nawracających bóli mięśniowych czy ograniczeń ruchu, warto skonsultować się z osobą, która zdiagnozuje problem.

 

Dlaczego nie warto rezygnować z fizjoterapii?

Jedna sesja rehabilitacji nie sprawi, że ból minie, dlatego ważna jest systematyczność i rozplanowanie w czasie masaży leczniczych lub stworzenie dopasowanej do pacjenta terapii manualnej. Fizjoterapeuta w Bochni po zdiagnozowaniu problemu zaleci codzienną profilaktykę, która może polegać na dbaniu o zachowanie odpowiedniej postawy czy wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń. Dzięki wcześnie podjętym działaniom rehabilitacyjnym można spowolnić lub całkowicie wykluczyć postępującą chorobę.

0
Feed

Zostaw komentarz